Collarium Mon Amie je revoluční novinka v péči o pleť

Collarium je speciální přístroj, který připomíná solárium, ale v mnoha aspektech jej převyšuje. Nabízí jedinečnou kombinaci světelné terapie na obnovu kolagenu a opalování s UV zářením. Collarium Mon Amie je přítelem všech žen, který dokáže naplnit jejich touhu po mládí a atraktivitě. Zařízení je ideální pro ty, kteří mají strach z výrazného účinku opalování, protože zabudovaný senzor pro měření kůže reaguje individuálně na každý typ pleti.

Oživení Regenerace Omlazení Lifting

podpoření látkové výměny a detoxikace

odstranění nečistot, odumřelých buněk a vad

projasněná, svěží a hydratovaná pleť

odstranění vrásek a lepší pružnost kůže

 

Collarium

Collarium má pozitivní vliv na kůži i psychickou pohodu

Pobyt v Collariu má léčebné a regenerační účinky. Kromě jemného opálení jeho působení nastartuje proces tvorby kolagenu v pokožce a je účinnou prevencí proti projevům stárnutí. Doporučuje se k léčbě akné, lupénky, strií, pajizévek, ekzémů, suché pokožky, lámavosti nehtů a dalších kožních onemocnění i jiných nedostatků. 
Návštěva Collaria se doporučuje všem ženám a mužů, kteří chtějí dopřát své pokožce maximální péči. Pravidelné používání tohoto přístroje má blahodárný vliv na elasticitu a pevnost pokožky a funguje jako přirozená prevence proti tvorbě vrásek a vysoušení kůže. Collarium je ideální způsob, jak pokožce dopřát správné množství vitamínu D.

Collarium během svého fungování vydává sytě růžové světlo, které je velmi podobné světlu v běžném soláriu. Tento typ záření má také pozitivní vliv na psychické rozpoložení. Zvláště během podzimních a zimních měsíců, kdy je nedostatek slunečního záření. Díky Collariu dodáte svému tělu dostatek vitamínu D a užijete si hojivé účinky příjemného světla. Blahodárná energie umělého slunce má na lidské tělo prospěšný efekt.

5 důvodů proč vyzkoušet Collarium

 • maximální péče o pokožku
 • zvýšení elasticity a pevnosti kůže
 • prevence proti tvorbě vrásek
 • více vyživená a méně suchá pokožka
 • přesná míra opálení podle fototypu pokožky
Collarium Plzeň

Jak Collarium funguje

Kolagenová terapie pomocí Cosmedico Collagen Pro Beauty nepoužívá laser. Viditelné červené světlo je teplé, nikoli horké a aktivuje přirozený proces foto bio stimulace, a proto nedochází k žádné újmě. Pomocí červeného světla lze naprosto bezpečně ošetřovat všechny typy pokožky libovolného stáří u mužů i žen. 
Na rozdíl od běžného opalování kůže na slunci nebo v soláriu, nemůže v Collariu nikdy dojít ke spálení pokožky, které může vést až k nádorovým onemocněním. V Collariu jsou čas a intenzita opalování přesně určené podle fototypu kůže každého klienta.

Collarium Mon Ami 

 • trubice Collagen Plus = kolagenové ošetření
 • UV trubice = mírné opálení

Primárním účelem Collaria je péče o pokožku a její ošetření. Systém speciálních trubic Collagen Pro vysílá spektrum záření, které napomáhá revitalizovat a budovat kolagenovou strukturu kůže. Dochází ke stimulaci tvorby kolagenu a elastinu a boj s příčinami stárnutí je efektivní. Právě díky kolagenové terapii mizí vrásky, linky a kůže je přirozeně vypjatá a pružná. 

Záření produkované Collariem podporuje tvorbu vitamínu D, který je pro výživu pokožky extrémně důležitý. Výsledkem je vyhlazená a napnutá pokožka s výrazně redukovanými vráskami a svěží, zjemněný a nádherně zářící vzhled. Sami si určíte, jestli chcete jen kolagenové ošetření nebo ho spojíte i s opalováním.

Vitamín D

Vitamín D je potřebný pro zdravé kosti, zuby a imunitní systém. Za normálních okolností se vitamín D tvoří v kůži díky slunečnímu záření. K jeho tvorbě je potřeba specifická složka slunečního záření, která se jmenuje UVB. V českých podmínkách je ho dostatek pouze v letních měsících od pozdního dopoledne do brzkého odpoledne. Vitamín D lze získat i z potravin, jako je rybí tuk, játra, vaječný žloutek a mléko. 

Faktory omezující tvorbu vitamínu D: 

 • krémy s UV faktorem
 • koupání v horké vodě
 • suchá kůže
 • velké množství melaninu v pokožce
 • oděvy
 • znečištěné ovzduší
Test na získání vitamínu D ze slunce
Postavte tužku kolmo k zemi. V případě, že je její stín kratší než délka tužky, UVB záření, které vytváří vitamín D, proniká skrze atmosféru a mraky. V opačném případě je potřeba doplnit vitamín D jinými způsoby.
Studio Le Decor Plzeň

Kolik času strávit v Collariu

Délka kolagenové terapie je individuální a určuje se každému klientovi na míru. Rozhodující je fototyp kůže, reakce na sluneční záření a také míra aktuálního opálení. Běžně se doporučuje 20 minut na jednu terapii, aby nedošlo k nežádoucímu a škodlivému spálení pokožky. Zkušení profesionálové na kontrolované opalování vám se vším poradí.

Pro viditelný efekt proti stárnutí je doporučeno ošetření v pravidelných intervalech 4–12 týdnů. Nicméně frekvence a délka ošetření vždy částečně závisí na individuálních potřebách každého zákazníka. Použití krémů s obsahem kyseliny hyaluronové může v kombinaci s ošetřením výrazně podpořit efekt proti stárnutí.

Stárnutí a omlazení kůže

Stárnutí kůže je přirozený biologický proces, který začíná kolem 25 let. Do té doby je lidská kůže ve většině případů 100% vyživovaná. Produkuje dostatečné množství kolagenu a elastinu, které zajišťují, že je pružná, pevná a hydratovaná. Věkem se tato schopnost kůže snižuje, zpomaluje se látková výměna a vyživování. Kůže postupně ztrácí schopnost tvořit odpovídající množství kolagenu a elastinu, které tvoří podstatnou část pokožky. Buňky se přestávají regenerovat a na kůži se začínají objevovat vrásky, skvrny a další příznaky stárnutí.

Kolagenová terapie je unikátní v tom, že pomáhá při omlazení pokožky zevnitř. Jedná o proces, který je pro tělo naprosto přirozený. Červené světlo nastavené na správnou vlnovou délku aktivuje buňky ke zvýšené tvorbě kolagenu a elastinu. Je vědecky dokázáno, že červené světlo dokáže urychlit regeneraci kožních buněk o 150–200 %. Zároveň napomáhá udržovat vlhkost v kůži a lépe ji zásobovat potřebnými živinami.

Regenerace kůže pokračuje i po skončení terapie v Collariu.

Kosmetické studio Le Decor Plzeň

Jak funguje světelná terapie

Collarium, které kombinuje světelnou terapii a opalování, je účinný prostředek proti akné, vráskám, kožním nemocem a příznakům stárnutí. Kolagenové solárium dokáže v těle aktivovat přirozené procesy, které kůži omlazují a léčí. Hlavním léčebný faktorem je červené světlo, které vydávají kolagenové trubice. Collarium je také vybavené desítkami LED diod. Mód opalování má 3 stupně, které lze změnit i během samotné terapie.

Léčivá síla červeného světla

Světelná terapie se používá už od 90. let 20. století. Začali ji používat američtí lékaři k léčbě vojáků pro její schopnost urychlit hojení a regeneraci kůže. Díky tomu se o ní začali lidé zajímat i pro kosmetické účely. Důležitým faktorem je vhodně zvolená vlnová délka světla, která posiluje kolagenová vlákna, snižuje viditelnost skvrn a jizev na kůži a podporuje správný krevní oběh.

Fakta o světelné terapii

 • světelná terapie se původně používala v medicíně ke zlepšení hojení
 • rozhodující je vlnová délka světla, proto je vhodné svěřit se do péče odborníků
 • při světelné terapii nejsou přítomné škodlivé ultrafialové paprsky
 • léčba červeným a modrým světlem je vhodná pro všechny barvy i typy pleti

  Collarium a jeho účinky

  Světelná a kolagenová terapie mají pozitivní biologické účinky, které se projevují především omlazením kůže a zlepšením jejího vyživování. Obnovené buňky a zvlhčená, vypjatá kůže vyhlazují vrásky, linie a zlepšují viditelnost kontur.

  Přísun nově tvořeného vitamínu D posiluje kosti tím, že zesiluje jejich hustotu. Collarium a jeho blahodárný vliv jsou tak účinnou prevencí proti osteoporóze. Kromě toho dochází ke zpevnění vaziva a tkání, zlepšení imunitního systému i krevního oběhu. Collarium je proto vhodné pro sportovce, kteří trpí bolestí svalů a kloubů.

  Účinky Collaria lze navíc spojit s přirozeným a zdravým opalováním. Při samotné terapii a větším počtu kúr dochází k mírnému opálení pokožky. Zároveň je možné terapii spojit s cíleným opalováním v několika módech podle typu pokožky od úplně světlé po zcela tmavou.

  Účinky kolagenové terapie:

  • viditelný omlazovací efekt
  • redukce linek kolem očí, krku, úst a rtů
  • zlepšení pružnosti, hydratovanosti a pevnosti pokožky
  • obnova kolagenu a elastinových vaziv
  • podpora zdravé pokožky
  • posílení imunitního systému a krevního oběhu
  • zdravé opálení
  Studio Le Decor Collarium

  Příprava před návštěvou Collaria

  Před návštěvou Collaria nejsou nutné žádné speciální přípravy. Jediným požadavkem je, aby kůže byla důkladně očištěná. Jedná se především o make-up, který snižuje účinnost světelné terapie tím, že zamezuje přístup světla na kůži.

  Výsledky kolagenové terapie lze zlepšit použitím speciálních krémů a kosmetických produktů určených pro tento typ terapie. Vhodné jsou také běžné přípravky používané při opalování v soláriích.

  Světelná terapie Collaria a bezpečnost

  Světelná a kolagenová terapie v Collariu je maximálně bezpečná a zdraví nezávadná. Díky LED diodám jsou eliminované nežádoucí ultrafialové paprsky a nastavení módu opalování zabraňuje spálení pokožky. Jedná se o neinvazivní a šetrný způsob ošetření kůže po celém těle. Na rozdíl od laserového ošetření pleti se jedná o metodu, která nepoužívá vysoké teploty. Právě proto nemůže dojít k poškození tkáně nebo buněk. Naopak červené světlo je velmi intenzivní, a proto je nutné používat ochranné brýle.

  Přístroj Mon Amie má v sobě zabudovaný speciální senzor, který monitoruje množství melaninu v kůži. Díky tomu je schopen individuálně určit typ kůže a zajistit tak bezpečné opalování. Přístroj je maximálně bezpečný a spolehlivý.

  • zákrok bez známých kontraindikací
  • bezbolestná procedura bez nutnosti rekonvalescence
  • snadné a pro tělo přirozené ošetření

  V ojedinělých případech může dojít k zarudnutí kůže nebo výskytu kopřivky či vyrážky. Tyto vzácné případy vymizí hned po ukončení terapie. Použití Collaria se nedoporučuje při silné vyrážce na obličeji. Také lidé, kteří používají léky zvyšující citlivost na světlo, by měli dbát zvýšené pozornosti.

  Pro koho není kolagenová terapie vhodná:

  • těhotné ženy
  • epileptici
  • pacienti užívající fotosenzitivní léky
  • pacienti s nemocemi vyvolávajícími citlivost na světlo

  Ceník kolagenové terapie

  • 1 kúra (20 min.) 300 Kč
  • 4 kúry 1 000 Kč
  • 6 kúr 1 500 Kč
  • 10 kúr 2 500 Kč
  Collarium Plzeň

  Nejčastější otázky a odpovědi / FAQ Collarium Studio Le Decor

  V čem spočívají výhody kolagenové terapie?

  Kolagenová terapie nepoužívá na rozdíl od dalších kosmetických procedur přístroje na bázi vysokých teplot. V žádném případě tak nemůže dojít k poškození pokožky, tkání nebo buněk. Červené světlo je možné navíc aplikovat na všechny typy pleti bez ohledu na věk nebo pohlaví.

  Dá se kolagenová terapie provádět souběžně s jinými kosmetickými zákroky?

  Ano. Dokonce se doporučuje kombinovat návštěvu Collaria a další kosmetická ošetření. Terapie červeným světlem funguje zevnitř a zvyšuje tak propustnost kůže. Díky tomu jsou kosmetické zákroky prováděné na povrchu kůže účinnější a kosmetické přípravky lépe fungují.

  Jaké jsou výsledky kolagenové terapie a kdy se dostaví?

  Konkrétní výsledky jsou individuální a velmi záleží na věku i stavu kůže. Obvykle platí, že po deseti návštěvách Collaria většina lidí pocítí zlepšení pevnosti a pružnosti kůže i zredukování počtu a viditelnosti vrásek. V rámci výzkumu na švýcarské klinice byl zjištěn:

  • 97% nárůst pevnosti a pružnosti pokožky
  • 68% lepší a rozjasněný vzhled pokožky
  • 89% efekt na vypětí kůže na obličeji, krku a dekoltu

  Zároveň bylo prokázáno, že po 30 ošetřeních se stav pleti zlepšil u všech účastníků výzkumu. Výsledky byly lepší u těch účastníků, kteří v Collariu používali produkty péče o pleť podporující produkci kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.

  Jaké faktory mají negativní vliv na kolagenovou terapii?

  Existují léky, které jsou tzv. fotosenzitivní a mohou vyvolat nežádoucí reakci kůže na červené světlo. Pokud nějaké léky užíváte, poraďte se se svým lékařem, jestli je Collarium pro vás vhodné. Poradí vám také naši odborníci ve Studiu Le Decor. Při terapii by měla být kůže očištěná a zbavená především make-upu, který zabraňuje pronikání červeného světla do buněk.

  Pro dosažení nejlepších výsledků by měl být součástí kolagenové terapie zdravý životní styl, vyvážený jídelníček, dostatečný přísun tekutin a pravidelná fyzická aktivita. Negativním způsobem se na výsledcích kolagenové terapie může podepsat kouření a konzumace alkoholu.

  Jak dlouho trvá ošetření v Collariu?

  Délka ošetření závisí na typu pokožky a jejím stavu. Obvykle trvá jedna terapie 10–20 minut. Mezi jednotlivými ošetřeními by pak mělo být dodrženo rozmezí alespoň 2 dny, aby měla kůže dostatečný čas se regenerovat.

  Funguje kolagenová terapie na kožní onemocnění?

  Ano. Terapie v Collariu má velmi blahodárný vliv na akné, ekzémy a další kožní onemocnění. Doporučuje se také při bolesti kloubů, vazů a kostí. Červené světlo má prokazatelný pozitivní dopad i na jedince, kteří trpí depresemi.

  Co mohu udělat pro dosažení nejlepších výsledků?

  V ideálním případě je vhodné eliminovat vše, co má negativní vliv na kůži, jako je nezdravá strava, kouření a alkohol. Ke správné regeneraci kůže přispívá dostatečný pitný režim, dobrá životospráva a cvičení. Pleti prospívá používání kvalitních kosmetických produktů a případně je možné terapii podpořit užíváním kolagenových tablet a nápojů.